Հունիսի 7-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 3 600 000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք՝ 376.51 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 376.50 դրամ:
Միաժամանակ, հունիսի 7-ին 1 ԱՄՆ դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 376.56 դրամ` հունիսի 6-ի համեմատ կրճատվելով 0.05 կետով, 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 552.56 դրամ` ավելանալով 1.39 կետով, 1 ռուսական ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0.04 կետով` կազմելով 13.59 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է ԿԲ հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:

7 Июнь 2011 - 10:51 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 7 июня было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $3,6 млн. по курсу 376,51 драма за 1 доллар США. Цена закрытия составила 376,50 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 7 июня составил 376,56 драма, сократившись по сравнению с 6 июня на 0,05 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 552,56 драма, увеличившись на 1,39 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0,04 п.п. – 13,59 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.