Էյչ-Էս-Բի-Սի-ն նախատեսում է Հայաստան ներմուծել առաջին հընթացս բանկոմատները
Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանը համաձայնագիր է ստորագրել “Արաքս” ընկերության հետ` Մյասնիկյան 20Ա հասցեում գտնվող “Արաքս” բենզալցման եւ տեխսպասարկման կայանում հընթացս բանկոմատ տեղադրելու վերաբերյալ: Նմանատիպ համաձայնություն` Աշտարակի խճուղու վրա` “Վահագնի” թաղամասի մուտքի մոտ հընթացս բանկոմատ տեղադրելու մասին ձեռք է բերվել “Հովնանյան Ինթերնեյշնլ” ընկերության հետ: Հընթացս բանկոմատները կսկեն գործել արդեն այս տարվա երրորդ եռամսյակում:
Հընթացս բանկոմատը ինքնասապասարկման մի նոր բանկային լուծում է, որը 24/7 ռեժիմով առաջարկում է ստանդարտ բանկոմատների միջոցով մատչելի նմանատիպ բանկային ծառայություններ: Նոր սարքը ապահովում է առավելագույն հարմարավետութուն, խնայելով հաճախորդի ժամանակն ու ջանքերը, քանի որ բանկոմատի միջոցով գործարք իրականացնելիս նա այլևս կարիք չի ունենա իջնել մեքենայից կամ որոնել կայանատեղի:
“Սա համապատասխանում է Բանկի ռազմավարությանը` հետևողականորեն ներկայացնել հաճախորդի սպասարկումը բարելավելուն ուղղված նորարարական տեխնոլոգիաներ: Մենք այժմ գործարկում ենք բանկոմատներ Երեւանից դեպի դուրս գնացող երկու հիմնական մայրուղիների վրա, եւ անհրաժեշտության դեպքում կավելացնենք դրանց թիվը ապագայում”, – այս կապակցությամբ նշեց Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանի գլխավոր գործադիր տնօրեն Ասթրիդ Քլիֆորդը:
Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանը առաջինն էր, որ 1996 թվականին բանկոմատ ներդրեց Հայաստանում, ինչպես նաեւ առաջինը գրասենյակից/մասնաճյուղից դուրս բանկոմատ տեղադրեց` Բաղրամյան պողոտայի եւ Մոսկովյան փողոցի խաչմերուկում, որը գործում է մինչ օրս: Ներկայում բանկն ունի ավելի քան 50 բանկոմատներից բաղկացած խոշորագույն ցանցերից մեկը Երևանում:

10 Июнь 2011 - 07:19 AMT
ЗАО «HSBC Банк Армения» подписал договор с компанией «Аракс» об установке первого в Армении банкомата drive through, который позволит выполнять операции, не выходя из автомобиля. Банкомат будет расположен около автозаправочной станции и пункта техобслуживания компании «Аракс» по адресу ул. Мясникяна 20а. Как отмечается в сообщении пресс-службы банка, аналогичная договоренность по установке банкомата drive through на Аштаракском шоссе, у въезда в квартал «Ваагни» достигнута также с компанией «Овнанян Интернейшенл». Данные банкоматы drive through будут задействованы уже в третьем квартале 2011 года.
«Это соответствует стратегии банка: последовательно предоставлять инновационные технологии, направленные на усовершенствование обслуживания клиентов»,- отметила генеральный исполнительный директор HSBC Банк Армения Астрид Клиффорд.
Drive through является новым решением самообслуживания, который в режиме 24/7 предлагает доступные стандартные банковские услуги с помощью обычных банкоматов. Новое устройство обеспечивает максимальное удобство, экономя время и усилия клиентов, поскольку при осуществлении операций с помощью данного банкомата нет необходимости выходить из машины и искать место парковки.
ЗАО «HSBC Банк Армения» первым в Армении в 1996 году установил банкоматы на территории республики, а также первым установил банкомат вне офиса/филиала на перекрестке проспекта Баграмян и улицы Московян, который действует до сегодняшнего дня. В настоящее время банк имеет одну из крупнейших сетей банкоматов в Ереване с более чем 50 ATM.