Հունիսի 6-ից 10-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 79,680,336 ԱՄՆ դոլար 376.06 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 86,312,796 ԱՄՆ դոլար 376.90 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 12,390,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 376.55 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում գործառնություններ չի իրականացվել:
Մայիսի 30-ից հունիսի 6-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 26.4 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 44.8 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:

С 6 по 10 июня на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 79,680,336 долларов США по 376.06 драмов/1 доллар США и продано 86,312,796 долларов США по 376.90 драмов/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 12,390,000 долларов США по 376.55 драмов/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке не было реализовано сделок по купле-продаже.
С 30 мая по 6 июня объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 26,4 млрд. драмов, а долларовых кредитов – 44,8 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.