2011թ. հունվար-մայիսին Երևանի «Զվարթնոց» օդանավակայանը փոխադրել է 526 634 ուղևոր՝ 2010 թվականի նույն ժամանակահատվածի 494 509 ուղևորի համեմատ, հայտնում է ՀՀ Քաղավիացիայի գլխավոր վարչության մամլո ծառայությունը: Նշված ժամանակահատվածում երկրր է ժամանել 233 360 մարդ՝ 2010 թվականի 218 846-ի դիմաց, մեկնել է 293 274 մարդ՝ 2010 թվականի 275 663-ի դիմաց:
2011թ. հունվար-մայիսին «Զվարթնոց» օդանավակայանով տեղափոխվել է 3,1 հազար տոննա բեռ՝ 2010թ. 3 հազար տոննայի դիմաց: Մասնավորապես, արտահանվել է 1111 տոննա բեռ 2010թ. 1032 տոննայի դիմաց և ներկրվել է 2017 տոննա 2010թ. 2038 տոննայի դիմաց:
Թռիչքների ու վայրէջքների ընդհանուր թիվն օդանավակայանում հաշվետու շրջանում կազմել է 3510՝ 2010թ. 3373-ի դիմաց:

13 Июнь 2011 - 08:08 AMT
В январе-мае 2011 года через ереванский аэропорт «Звартноц» было перевезено 526 634 пассажиров по сравнению с 494 509 пассажирами за аналогичный период 2010 года, сообщает пресс-служба Главного управления гражданской авиации (ГУГА) Армении. За указанный период в страну прибыло 233 360 человек против 218 846 человек в 2010 году, а отбыло – 293 274 человек против 275 663 человек в 2010 году.
При этом в январе-мае 2011 года через аэропорт «Звартноц» было перевезено порядка 3,1 тыс. тонн грузов против показателя за 2010 год в 3 тыс. тонн. В частности, было экспортировано 1111 тонн груза против 1032 тонны в 2010 году и импортировано 2017 тонн против 2038 тонн в 2010 году.
Общее число взлетов и посадок в аэропорту «Звартноц» за отчетный период составило 3510 против 3373 за 2010 год.