Հունիսի 15-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 2,8 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 375.85 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 375.60 դրամ:
Հունիսի 15-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 375.90 դրամ` հունիսի 14-ի համեմատ ավելանալով 0.07 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 538.93 դրամ` նվազելով 4.33 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0.02 կետով` կազմելով 13.46 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 15 июня было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $2,8 млн. по курсу 375,85 драма за 1 доллар США. Цена закрытия составила 375,60 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 15 июня составил 375,90 драма, увеличившись по сравнению с 14 июня на 0,07 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 538,93 драма, сократившись на 4,33 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,02 п.п. – 13,46 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.