Հունիսի 17-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 2,24 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 373.84 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 373.5 դրամ:
Հունիսի 17-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 375.09 դրամ` հունիսի 16-ի համեմատ նվազելով 0.58 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 531.35 դրամ` ավելանալով 0.27 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0.02 կետով` կազմելով 13.31 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 17 июня было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $2,24 млн. по курсу 373,84 драма за 1 доллар США. Цена закрытия составила 373,5 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 17 июня составил 375,09 драма, сократившись по сравнению с 16 июня на 0,58 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 531,35 драма, увеличившись на 0,27 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,02 п.п. – 13,31 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.