Ընթացիկ տարում բամբակի գինն աճել է 70-75 տոկոսով, ընդ որում ֆաբրիկան բարձրացրել է իր արտադրանքի արժեքն ընդամենը 20 տոկոսով: Այդ մասին էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանի ֆաբրիկա կատարած այցի շրջանակներում լրագրողների հետ զրույցում հունիսի 20-ին հայտարարել է ֆաբրիկայի ղեկավար Սուրեն Բեկիրսկին:
Ըստ նրա, այսօրվա դրությամբ գները մի փորք նվազել են, սակայն համաշխարհային շուկան օգոստոս-սեպտեմբերի բերքի ակնկալիքի սպասման մեջ է: Ընդ որում ֆաբրիկայի գլխավոր տնօրենը հույս է հայտնել, որ նոր բերքի գները կզիջեն նախորդ բերքի գներին:
Ինչ վերաբերում է օգտագործվող հումքին, ապա Սուրեն Բեկիրսկին հայտնել է, որ այն հիմնականում ներկրվում է Թուրքիայից ու Միջին Ասիայից, փորձել են ներկրել նաև Չինաստանից, սակայն այստեղ տրանսպորտային ծախսերի ու մեծածախ չափերի առաքումների խնդիր առաջացավ:

In 2011, cotton price grew by 70-75%, however, Tosp textile company increased its production cost by 20% only.
As Tosp ojsc Director General Suren Bekirski told a news conference organized in the framework of Armenian Economy Minister Tigran Davtyan’s visit, a tendency for price drop has been observed recently, however, the world market has “held its breath” in expectation of August-September harvest.
Mr. Bekirski expressed hope for the new harvest prices to be much lower.
As Mr. Bekirski noted, the raw materials used in production are mainly imported from Turkey and Middle Asia; however, there were some transportation- and cost related difficulties in importing from China, he said.