Առևտրի և զարգացման սևծովյան բանկը (ԱԶՍԲ) 20 մլն եվրոյի վարկային համաձայնագիր է ստորագրել ֆրանսիական Proparco ֆինանսական զարգացման ինստիտուտի հետ՝ 10 տարի ժամկետով: Ինչպես նշվում է բանկի մամլո ծառայությունում, վարկային միջոցները կուղղվեն մասնավոր հատվածի ֆինանսավորմանը Հայաստանում, Ադրբեջանում, Վրաստանում, Մոլդովայում, Թուրքիայում և Ուկրաինայում:
Ֆինանսավորման համար որպես գերակա ուղղություններ կընտրվեն էներգիայի վերականգնվող աղբյուրները, ագրոբիզնեսը, առողջապահությունը, կրթությունը և զբոսաշրջությունը:

Черноморский банк торговли и развития (ЧБТР) подписал кредитное соглашение с французским институтом финансового развития Proparco на 20 млн евро для финансирования проектов в странах присутствия банка сроком на 10 лет.
Как отмечается в сообщении пресс-службы ЧБТР, кредитные средства будут направлены на финансирование проектов в частном секторе в Армении, Азербайджане, Грузии, Молдавии, Турции и Украине.
Приоритетными направлениями для финансирования будут возобновляемые источники энергии, агробизнес, здравоохранение, образование и туризм.