Ամերիաբանկը շարունակում է ակտիվ գործունեություն ծավալել կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության իր կողմից որդեգրված քաղաքականությանը համապատասխան` այս անգամ իր աջակցությունն ուղելով Հայաստանի կրթության խթանմանը:
Հունիսի 21-ին Հայաստանի ամերիկյան համալսարանում տեղի ունեցավ “Բիզնես պլանի մրցակցություն” թեմայով մրցույթ, որի ընթացքում համալսարանի MBA 1-ին կուրսի ուսանողներից կազմված 7 թիմերի կողմից առաջարկվեցին իրենց կողմից մշակված բիզնես պլաններ: ՀԱՀ-ի առաջին բիզնես պլանների մրցույթը հովանավորվում էր Հայաստանի երեք առաջատար ընկերությունների կողմից` միջոցառման Պլատինում հովանավորն էր Ամերիաբանկը, իսկ Ոսկե հովանավորներն էին ՄԼԼ Ինդասթրիզ և Կիա Մոթորս Արմենիա ընկերությունները:
Առաջատար հայաստանյան ընկերությունների արհեստավարժ ներկայացուցիչներից և ամերիկյան ներդրողներից բաղկացած ժյուրիի կողմից ընտրվեցին լավագույն երեք թիմերը` առաջին տեղ` “Touch Karaoke Bar”, երկրորդ տեղ` “Groof”, երրորդ տեղ` “Delice Bakery”:
Առաջին տեղը զբաղեցրած թիմը պարգևատրվեց հովանավորների կողմից տրամադրված մրցանակներով, ներառյալ` Ամերիաբանկի կողմից` VISA/MasterCard Gold քարտեր, Կիա Մոթորս Արմենիա ընկերության կողմից` 200,000 ՀՀ դրամ դրամական պարգև և ՄԼԼ Ինդասթրիզ ընկերության կողմից` շրջագայություն նոր օդանավակայանի մասնաշենքում:
Յոթ թիմերից ընտրված լավագույն մասնակիցները հնարավորություն կունենան իրենց պրակտիկան անցկացնել Ամերիաբանկում, իսկ լավագույն բիզնես պլանն իրագործելիս` իրավաբանական խորհրդատվություն ստանալ “Ամերիա” ՓԲԸ իրավաբանական ծառայության լավագույն մասնագետների կողմից և աջակցություն` դրա ֆինանսավորման գործում:

Ameriabank cjsc has become a platinum sponsor of the business-plans first contest organized by American University of Armenia (AUA), which was the bank’s policy of corporate social responsibility, according to the bank’s press office.
Kia-Motors Armenia and MLL Industries were gold sponsors. Seven teams comprising of the first year MBA students of the University took part in the contest. Professional representatives of Armenia’s leading companies and American investors were in the jury.
Touch Karaoke Bar is the winner of contest, Groof team is in the second place, Delice Bakery is the third.
Ameriabank awarded the winners with VISA/MasterCard Gold plastic cards, Kia Motors gained money prize at the amount of AMD200 thous., while MLL Industries got an opportunity to tour the new building of Zvartnots Airport. Besides, the best participants of the seven teams will get right to have practical training in the bank, as well as the assistance of the best specialists of Ameriabanks’s legal service and its financing, in case of presenting the best business-plan.