Հունիսի 20-24 ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 65,832,951 ԱՄՆ դոլար 376.15 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 86,822,982 ԱՄՆ դոլար 377.16 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 17,100,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 376.65 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 950,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 375.99 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Հունիսի 13-19 ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 24 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 41.1 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:

С 20 по 24 июня на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 65,832,951 долларов США по 376.15 драмов/1 доллар США и продано 86,822,982 долларов США по 377.16 драмов/1 доллар США. За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 17,100,000 долларов США по 376.65 драмов/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 950 тыс. долларов США по 375,99 драмов/1 доллар США.
С 13 по 19 июня объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 24 млрд. драмов, а долларовых кредитов – 41,1 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.