Ամերիաբանկը շարունակում է ակտիվացնել գործունեությունը ֆինանսական վարձակալության ծառայության մատուցման ուղղությամբ: Ի նկատի ունենալով հաճախորդների օրեցօր աճող պահանջարկն այդ ծառայության նկատմամբ` Բանկը մշակել է ֆինանսական վարձակալության /լիզինգի/ նոր տեսակ` Էքսպրես լիզինգի ծառայությունը, որը հնարավորություն կընձեռի լիզինգի ծառայությունը մատուցել առավել սեղմ ժամկետներում:
Էքսպրես լիզինգի ծառայությունը Բանկում գործող լիզինգի ծառայությունից տարբերվում է նախ պարզեցված ընթացակարգով` համաձայն որի ծառայությունը մատուցելիս հիմք են ընդունվում կազմակերպության ընդամենը մի քանի կարևոր ցուցանիշներ, ինչն էականորեն արագացնում է ծառայության տրամադրման գործընթացը, ինչպես նաև հայտի գնահատման մոտեցումով և սակագներով:
Էքսպրես լիզինգով ֆինանսավորումը կարող է տրամադրվել մինչև 40 մլն ՀՀ դրամի կամ համարժեք արտարժույթի չափով:
Անշարժ գույք ձեռք բերելու դեպքում Էքսպրես լիզինգի ծառայությունը տրամադրվում է մինչև 10 տարի ժամկետով, իսկ շարժական գույք ձեռք բերելու համար` մինչև 5 տարի մարման ժամկետով:
Նշենք, որ Բանկի ֆինանսական վարձակալության պորտֆելը 28.06.11թ. դրությամբ կազմում է 1.7 մլրդ դրամ:
Ամերիաբանկի Էքսպրես լիզինգի ծառայությունը նպատակ ունի խթանելու փոքր և միջին ձեռնարկատիրական գործունեության զարգացումը:

29 Июнь 2011 - 10:35 AMT
Продолжая активизацию в сфере услуг финансовой аренды, ЗАО «Америабанк» с учетом растущего спроса со стороны клиентов разработал новый вид – «Экспресс лизинг», который позволит предоставлять лизинговые услуги в сжатые сроки.
Как отмечается в сообщении пресс-службы банка, данная услуга отличается упрощенной процедурой, в рамках которой учитываются всего несколько важных показателей компании.
Финансирование по «Экспресс лизингу» может составлять до 40 млн драмов или в эквивалентном размере в инвалюте. В случае приобретения недвижимого имущества услуга лизинга предоставляет сроком до 10 лет, а в случае приобретения движимого имущества – до 5 лет.
Лизинговый портфель ЗАО «Америабанк» по состоянию на 28 июня составляет 1,7 млрд драмов. «Услуга «Экспресс лизинг» «Америабанка» нацелена на стимулирование деятельности малого и среднего бизнеса», – отмечается в сообщении.