Հուլիսի 1-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 1,7 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 369.25 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 369.25 դրամ:
Հուլիսի 1-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 368.87 դրամ` հունիսի 30-ի համեմատ ավելանալով 0.01 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 535.86 դրամ` ավելանալով 1.60 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը մնացել է անփոփոխ` 13.24 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 1 июля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $1,7 млн. по курсу 369,25 драма за 1 доллар США. Цена закрытия составила 369,25 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 1 июля составил 368,87 драма, увеличившись по сравнению с 30 июня на 0,01 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 535,86 драма, увеличившись на 1,60 пункта, а курс 1 российского рубля остался неизменным – 13,24 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.