Հուլիսի 3-6-ին Հայաստանում է գտնվելու ՄԱԿ Զբոսաշրջության համաշխարհային կազմակերպության (ՄԱԿ ԶՀԿ) գլխավոր քարտուղար Թալեբ Ռիֆաին, որին ուղեկցելու է ՄԱԿ ԶՀԿ անդամ երկրների հետ հարաբերությունների և ծառայությունների գծով գործադիր տնօրեն Զոլտան Սոմոգիյը:
Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարարության մամլո ծառայությունը, այցի ընթացքում ՄԱԿ ԶՀԿ գլխավոր քարտուղարը հանդիպումներ կունենա Հայաստանի նախագահի և վարչապետի հետ: Հուլիսի 5-ին Թալեբ Ռիֆաին կհանդիպի Հայաստանի զբոսաշրջային արդյունաբերության ներկայացուցիչների հետ:
Հանդիպումների ընթացքում կքննարկվեն զբոսաշրջության համաշխարհային արդյունաբերության արդի խնդիրներ: Հանդիպման ավարտին նախատեսվում է «Հարավկովկասյան զբոսաշրջության զարգացման նախաձեռնության մասին» փոխըմբռնման հուշագրի ստորագրում` ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարության և ՄԱԿ ԶՀԿ միջև: Հուշագիրը կստորագրեն ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանը և ՄԱԿ Զբոսաշրջության համաշխարհային կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Թալեբ Ռիֆաին:

The Secretary General of the UN World Tourism Organization (UNWTO) Taleb Riafi is planning his visit to Armenia from July 3 – 6, accompanied by the Executive Director for Member Relations and Services Zoltan Somogyi.
As the Armenian Economy Ministry’s press office says, the delegation will meet with Armenian President Serzh Sargsyan and Prime Minister Tigran Sargsyan within the framework of the visit. Besides, on July 5, Mr. Rifai will meet with representatives of Armenia tourism branch and international organizations Armenian offices.
During the meetings, they will discuss actual problems of tourism field development in the world. It is planned to sign a Memorandum of understanding on tourism development initiative in South Caucasus region between the Armenian Ministry of Economy and the UN World Tourism Organization as a result of the meeting.