Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 2-ին այցելել է Ասկերանի, Մարտունու և Հադրութի շրջաններ ու տեղում ծանոթացել տնտեսական մի շարք ծրագրերի իրականացման և բերքահավաքի աշխատանքների ընթացքին:
Երկրի ղեկավարը կարևորել է բերքահավաքում ընդգրկված բոլոր կառույցների սերտ համագործակցության անհրաժեշտությունը՝ այն համարելով բերքահավաքի անկորուստ կազմակերպման նախապայմաններից մեկը:
Նախագահ Սահակյանը նաև այցելել է Մարտունու շրջկենտրոնում կառուցվող հիվանդանոցի և մարզահամալիրի շինհարթակներ և ծանոթացել իրականացվող աշխատանքներին:
Նախագահին ուղեկցում էին վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք, հաղորդում է Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմիտեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:

4 Июль 2011 - 07:02 AMT
Президент Республики Арцах Бако Саакян 2 июля посетил Аскеранский, Мартунинский и Гадрутский районы и на месте ознакомился с ходом реализации ряда экономических программ и работ по сбору урожая.
Как сообщает главное информационное управление аппарата президента НКР, глава государства отметил необходимость тесного сотрудничества всех структур, вовлеченных в процесс сбора урожая, посчитав это одним из предусловий организации сбора урожая без потерь.
Президент Саакян посетил также строительные площадки новой больницы и спортивного стадиона в райцентре Мартуни и ознакомился с проводимыми там работами.