Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 2-ին այցելել է Ասկերանի, Մարտունու և Հադրութի շրջաններ ու տեղում ծանոթացել տնտեսական մի շարք ծրագրերի իրականացման և բերքահավաքի աշխատանքների ընթացքին:
Երկրի ղեկավարը կարևորել է բերքահավաքում ընդգրկված բոլոր կառույցների սերտ համագործակցության անհրաժեշտությունը՝ այն համարելով բերքահավաքի անկորուստ կազմակերպման նախապայմաններից մեկը:
Նախագահ Սահակյանը նաև այցելել է Մարտունու շրջկենտրոնում կառուցվող հիվանդանոցի և մարզահամալիրի շինհարթակներ և ծանոթացել իրականացվող աշխատանքներին:
Նախագահին ուղեկցում էին վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք, հաղորդում է Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմիտեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:

On July 2, President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan visited Askeran, Martuni and Hadrout regions to inspect on site the implementation of some economic programs and harvest activities.
President Sahakyan stressed the necessity of close cooperation between all the structures involved in the harvest activities considering it among the pivotal preconditions of successful harvesting.
He also visited construction sites of the new hospital and sports complex being built in the Martuni regional center and inspected the carried out activities.
Prime Minister Ara Harutyunyan and other officials accompanied the President, reported the Central Information Department of the Office of the Artsakh Republic President.