«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-ն արժանացել է Euromoney առաջատար ամսագրի Գերազանցության մրցանակին որպես 2011-ին Հայաստանի լավագույն բանկ: Ինչպես Երևանում մամլո ասուլիսում հաղորդել է «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-ի մանրածախ բանկինգի տնօրեն Վազրիկ Սեկոյանը, պարգևատրման պաշտոնական արարողությունը կայացել է հուլիսի 7-ին Լոնդոնում: Նրա խոսքով, Ամերիաբանկին հաղթող ճանաչելու համար հաշվի են առնվել մի շարք կարևոր չափանիշներ` բանկի արդյունավետ կառավարման համակարգը, տեղական շուկայում ընդլայնվող դիրքերը, նոր ծառայությունների ներդրումը` դասական ֆակտորինգ, կառուցվածքային ավանդ, ոսկով մետաղական հաշիվներ, ինչպես նաև առևտրային երկու համակարգի ներդրումը` AMERIA GLOBAL և TRADING WEB TRAIDER, որն ապահովում է հասանելիություն աշխարհի 19 երկրների 80 խոշորագույն ֆոնդային բորսաներին և «WEB TRADER» համակարգը, որը հասանելի է դարձնում առևտրային հաշիվն աշխարհի ցանկացած կետում:
Իր հերթին բանկի զարգացման գծով տնօրեն Տիգրան Ջրբաշյանը նշել է ստացված պարգևի կարևորությունը և հույս հայտնել, որ բանկը տարվա արդյունքներով կհաջողվի արժանանալ բարձր գնահատականի Euromoney մրցակցի` Financial Times կողմից:

Ameriabank cjsc was awarded a Superiority Prize of a leading journal Euromoney as the best Armenian bank in 2011, according to Ameriabank’s retail banking director Vazrik Sekoyan.
“Official award ceremony took place on July 7 in London,” Sekoyan told a press conference in Yerevan.
He noted that when choosing a winner Euromoney organizers took into consideration such indicators as rapid growth and enhancement of the bank activity at the local market, implementation of new services, as well as introduction of two trade systems AMERIA GLOBAL and TRADING WEB TRAIDER. Successful merger with Cascade Bank in 2010 and efficient cooperation with a range of international organizations for the last two years was taken into account as well.
In turn, the bank’s development director Tigran Jrbashyan emphasized significance of the award and expressed hope that Euromoney’s competitor Financial Times will also award the bank with a high estimate by the yearend.
“At least all current indices prove that Financial Times will praise our activity highly,” Jrbashyan said.