2011թ. հունվար- հուլիսին Երևանի «Զվարթնոց» օդանավակայանը փոխադրել է 670 152 ուղևոր` 2010 թվականի նույն ժամանակահատվածի 647 995 ուղևորի համեմատ, հաղորդում է Հայաստանի Քաղավիացիայի գլխավոր վարչության (ՔԱԳՎ) մամլո ծառայությունը: Նշված ժամանակահատվածում երկրր է ժամանել 309 541 մարդ` 2010 թվականի 300 369-ի դիմաց, մեկնել է 360 611 մարդ` 2010 թվականի 347 636-ի դիմաց:
2011թ. հունվար- հուլիսին «Զվարթնոց» օդանավակայանով տեղափոխվել է մոտ 4099 տոննա բեռ` 2010թ. 4072 տոննայի դիմաց: Մասնավորապես, արտահանվել է 1674 տոննա բեռ` 2010թ. 1579 տոննայի դիմաց և ներկրվել է 2425 տոննա` 2010թ. 2493 տոննայի դիմաց:
Թռիչքների ու վայրէջքների ընդհանուր թիվն օդանավակայանում հաշվետու շրջանում կազմել է 4392` 2010թ. 4279-ի դիմաց:

9 Июль 2011 - 11:34 AMT
В январе-июле 2011 года через ереванский аэропорт «Звартноц» было перевезено 670 152 пассажира по сравнению с 647 995 пассажирами за аналогичный период 2010 года, сообщает пресс-служба Главного управления гражданской авиации (ГУГА) Армении. За указанный период в страну прибыло 309 541 человек против 300 369 человек в 2010 году, а отбыло – 360 611 человек против 347 636 человек в 2010 году.
При этом в первом полугодии 2011 года через аэропорт «Звартноц» было перевезено порядка 4099 т груза против показателя за 2010 год в 4072 т. В частности, было экспортировано 1674 т груза против 1579 т в 2010 году и импортировано 2425 т против 2493 тонн в 2010 году.
Общее число взлетов и посадок в аэропорту «Звартноц» за отчетный период составило 4392 против 4279 за 2010 год.