Հուլիսի 12-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 6 230 000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք՝ 368.5 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 368.5 դրամ:
Միաժամանակ, հուլիսի 12-ին 1 ԱՄՆ դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 368.60 դրամ` հուլիսի 11-ի համեմատ ավելանալով 0.23 կետով: Միևնույն ժամանակ, 1 եվրոյի փոխարժեքը 512.69 դրամ` կրճատվելով 7.56 կետով, 1 ռուսական ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 12.98 դրամ` կրճատվելով 0.10 կետով: Այդ մասին հաղորդում է ՀՀ ԿԲ մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 12 июля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $6,23 млн по курсу 368,5 драма за 1 доллар США. Цена закрытия составила 368,5 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 12 июля составил 368,60 драма, увеличившись по сравнению с 11 июля на 0,23 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 512,69 драма, сократившись на 7,56 пункта, а курс 1 российского рубля составил 12,98 драма, сократившись на 0,10 п.п. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.