Հայաստանի համար ռուսական գազի գինն այսօր կազմում է 1000 խմ համար 180 դոլար, և այդ գինը չի փոխվելու մինչև հաջորդ տարվա ապրիլի 1-ը: Այդ մասին Երևանում մամլո ասուլիսում հայտարարել է Հայաստանի էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Արմեն Մովսիսյանը` մեկնաբանելով որոշ հայկական ԶԼՄ-ների կողմից տարածված տեղեկատվությունը, որի համաձայն հուլիսի 1-ին գազի ներկրումը մաքսային մարմիններում պետք է ձևապերպվի 1000 խմ համար 210 դոլարով:
Դեռ այս տարվա ապրիլին ՀԾԿՀ ղեկավար Ռոբերտ Արզումանյանը հայտարարեց, որ այն դեպքում, եթե «ՀայՌուսգազարդ» ընկերությունը և ռուսական «Գազպրոմը» պայմանագիր ստորագրեն, որը նախատեսում է Հայաստանի համար գազի սակագնի փոփոխություն, ապա այդ պայմանագիրն անպայման պետք է ներկայացվի հանձնաժողովին:
Ավելի վաղ Հայաստանի նախագահի մամլո քարտուղար Արմեն Արզումանյանը, մեկնաբանելով Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանի և Ռուսաստանի նախագահ Դմիտրի Մեդվեդևի բանակցությունների արդյունքները, հայտարարել է, որ 2011-ի ընթացքում գազի սակագները Հայաստանի գազասպառող բաժանորդների համար չեն բարձրանա:

13 Июль 2011 - 10:07 AMT
Для Армении российский газ на сегодняшний день составляет $180 за 1000 кубометров, и это цена не изменится до первого апреля следующего года. Об том на пресс-конференции в Ереване заявил министр энергетики и природных ресурсов Армении Армен Мовсисян, комментируя распространенную некоторыми армянскими СМИ информацию, согласно которой, 1 июля импорт газа в таможенных органах должен был оформляться по 210 долларов за 1000 кубометров.
Еще в апреле этого года глава Государственной комиссии по регулированию общественных услуг Армении Роберт Назарян заявил, что в случае, если компания «АрмРосГазпром» и российский «Газпром» подпишут контракт, предусматривающий изменение тарифа на газ для Армении, то этот контракт обязательно должен быть представлен комиссии.
Ранее пресс-секретарь президента Армении Армен Арзуманян, комментируя итоги переговоров президента Армении Сержа Саргсяна и президента России Дмитрия Медведева по газовой составляющей, заявил, что в течение 2011 года тарифы на газ для потребителей Армении не повысятся.