Այս շաբաթ հաջողությամբ մեկնարկեց ՊրոԿրեդիտ բանկի «Երիտասարդ բանկիրների ծրագիրը»: Վեց ամիս տևողությամբ այս բացառիկ ծրագրին մասնակցում են մրցութային կարգով ընտրված 24 խոստումնալից երիտասարդներ, ովքեր ձեռք կբերեն բանկային համակարգին վերաբերող անհրաժեշտ հիմնարար տեսական գիտելիքներ և գործնական հմտություններ: Ընտրված մասնակիցները ՀՀ տարբեր բուհերի տնտեսագիտական և տեխնիկական ֆակուլտետների շրջանավարտներ և մագիստրատուրայի ուսանողներ են, մասնավորապես՝ Երևանի պետական համալսարան, Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարան, Հայաստանի ամերիկյան համալսարան, Հայաստանում ֆրանսիական համալսարան, Հայ-Ռուսական (Սլավոնական) համալսարան և Եվրոպական կրթական տարածաշրջանային ակադեմիա:
Հաշվի առնելով մասնակիցների հետաքրքրությունների շրջանակն ու ծրագրի ընթացքում նրանց կատարողականը՝ ծրագիրը հաջողությամբ ավարտած մասնակիցները հեռանկարային աշխատանքի առաջարկ կստանան ՊրոԿրեդիտ Բանկի կողմից և կհամալրեն աշխարհի 21 երկրներում գործող խոշոր բանկային խումբը:
«Մենք հավատացած ենք, որ մեր կողմից ընտրված երիտասարդների ստացած գիտելիքներն ու եռանդը կնպաստեն ոչ միայն ՊրոԿրեդիտ բանկի հաջողություններին, այլև Հայաստանի բանկային համակարգում որակյալ երիտասարդ կադրերի աճին», ասել է բանկի գործադիր տնօրենի տեղակալ Ավթանդիլ Գոգոլին, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:

15 Июль 2011 - 11:48 AMT
На этой неделе стартовала «Программа молодых банкиров» «ПроКредит Банка». Как отмечается в сообщении пресс-службы банка, в 6-месячной программе участвуют 24 перспективных молодых специалиста. Участники, являющиеся выпускниками и студентами магистратуры экономических и технических факультетов различных вузов Армении, были отобраны на конкурсной основе, в ходе реализации программы они получат необходимые теоретические знания и практические навыки, касающиеся банковской системы.
Те участники, которые успешно окончат программу, получат предложение о работе в «ПроКредит Банке» и пополнят ряды банковской группы, работающей в 21 странах.
«Уверены, что знания и энтузиазм участников программы будут содействовать не только удачам ПроКредит Банка, но и способствовать росту качественных молодых кадров в банковской системе Армении», – отметил заместитель исполнительного директора банка Автандил Гоголи.