Այս շաբաթ հաջողությամբ մեկնարկեց ՊրոԿրեդիտ բանկի «Երիտասարդ բանկիրների ծրագիրը»: Վեց ամիս տևողությամբ այս բացառիկ ծրագրին մասնակցում են մրցութային կարգով ընտրված 24 խոստումնալից երիտասարդներ, ովքեր ձեռք կբերեն բանկային համակարգին վերաբերող անհրաժեշտ հիմնարար տեսական գիտելիքներ և գործնական հմտություններ: Ընտրված մասնակիցները ՀՀ տարբեր բուհերի տնտեսագիտական և տեխնիկական ֆակուլտետների շրջանավարտներ և մագիստրատուրայի ուսանողներ են, մասնավորապես՝ Երևանի պետական համալսարան, Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարան, Հայաստանի ամերիկյան համալսարան, Հայաստանում ֆրանսիական համալսարան, Հայ-Ռուսական (Սլավոնական) համալսարան և Եվրոպական կրթական տարածաշրջանային ակադեմիա:
Հաշվի առնելով մասնակիցների հետաքրքրությունների շրջանակն ու ծրագրի ընթացքում նրանց կատարողականը՝ ծրագիրը հաջողությամբ ավարտած մասնակիցները հեռանկարային աշխատանքի առաջարկ կստանան ՊրոԿրեդիտ Բանկի կողմից և կհամալրեն աշխարհի 21 երկրներում գործող խոշոր բանկային խումբը:
«Մենք հավատացած ենք, որ մեր կողմից ընտրված երիտասարդների ստացած գիտելիքներն ու եռանդը կնպաստեն ոչ միայն ՊրոԿրեդիտ բանկի հաջողություններին, այլև Հայաստանի բանկային համակարգում որակյալ երիտասարդ կադրերի աճին», ասել է բանկի գործադիր տնօրենի տեղակալ Ավթանդիլ Գոգոլին, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:

Successful program graduates will receive a perspective job offer from ProCredit Bank and join banking community operating in 21 countries.
This week ProCredit Bank has successfully launched its "Young Banker Program”.
24 promising young people were selected on a competitive basis to participate in a unique six-month program. They will get fundamental theoretical knowledge and practical skills in banking sphere.
The selected participants are graduates and master degree students from various universities of Armenia, namely from Yerevan State University, Armenian State University of Economics, American University of Armenia, French University in Armenia, Russian-Armenian (Slavonic) University, European Regional Academy and have economic or technical background.
Taking into consideration the performance and scope of interests during the whole program, the outstanding participants will receive a perspective job offer from ProCredit Bank and will join the banking community operating in 21 countries.
"We believe that the knowledge gained and enthusiasm of selected participants will not only contribute to the ProCredit Bank success, but also propel the growth of young qualified specialists in Armenian banking,” said Avtandil Gogoli, the Bank’s Deputy Executive Director.