Հուլիսի 15-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 2300000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք՝ 366.71 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 366.75 դրամ, հաղորդում է ԿԲ հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:
Հուլիսի 15-ին 1 ԱՄՆ դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 367.30 դրամ` հուլիսի 14-ի համեմատ կրճատվելով 0.77 կետով: Միևնույն ժամանակ, 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 519.18 դրամ` կրճատվելով 4.58 կետով, 1 ռուսական ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 13.06 դրամ` կրճատվելով 0.06 կետով: Այդ մասին հաղորդում է ԿԲ մամլո ծառայությունը:

15 Июль 2011 - 12:11 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 15 июля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $2,3 млн по курсу 366,71 драма за 1 доллар США. Цена закрытия составила 366,75 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 15 июля составил 367,30 драма, сократившись по сравнению с 14 июля на 0,77 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 519,18 драма, сократившись на 4,58 пункта, а курс 1 российского рубля составил 13,06 драма, сократившись на 0,06 п.п. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.