2011-ի առաջին կիսամյակում «Առէկսիմբան-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն ապահովել է վարկային պորտֆելի աճ 27 տոկոսով կամ 62,6 մլրդ դրամով: Ինչպես հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը, հաշվետու շրջանում ընդհանուր ակտիվներն աճել են 19 տոկոսով և 2011-ի հուլիսի 1-ին կազմել 80,5 մլրդ դրամ:
2011-ի հուլիսի 1-ին «Առէկսիմբանկ-Գազմպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ի ընդհանուր պարտավորությունները կազմել են 65,4 մլրդ դրամ (տարեսկզբի համեմատ ավելացել են 25 տոկոսով), ընդհանուր կապիտալը կազմել է 15,1 մլրդ դրամ, կանոնադրական կապիտալը՝ 12,3 մլրդ դրամ:
6 ամսվա արդյունքներով բանկի շահույթը մինչև հարկադրումը կազմել է 528,5 մլն դրամ՝ 2010-ի նույն շրջանի համեմատ ավելանալով 64 տոկոսով:

In the 1st half of 2011 Areximbank-Gazprombank Group CJSC ensured 27% credit portfolio growth totaling AMD 62.6 bln, which is 78% from bank assets, according to bank’s press service.
In the reported period, total assets rose by 19% and, in the absolute expression, totaled AMD 80.5 bln., as of July 1, 2011.
Total liabilities of Areximbank-Gazprombank Group totaled AMD 65.4 bln. as of July 1, 2011, having increased by 25% against beginning of the year, whereas total capital equaled AMD 15.1 bln, with a statutory fund making AMD12.3 bln.
For 6 months, the bank profit prior to taxation amounted to AMD 528.5 mln., increasing by 64% as against similar period of 2010.