Հայաստանում միջին ամսական աշխատավարձը 2011-ի հունիսին ավելացել է 4,9 տոկոսով՝ կազմելով 114 138 դրամ: Միաժամանակ աճն ամսական կտրվածքով կազմել է 3,2 տոկոս:
Ինչպես հայտնում է Հայաստանի ազգային վիճակագրական ծառայությունը, պետական կազմակերպություններում միջին ամսական աշխատավարձն ավելացել է 4,2 տոկոսով՝ կազմելով 89 637 դրամ, ամսվա կտրվածքով աճը կազմել է 1,1 տոկոս, իսկ ոչ պետական կազմակերպություններում աճը կազմել է 4,5 տոկոս կամ 142 883 դրամ, միաժամանակ հունիսին մայիսի համեմատ արձանագրվել է 4,8 տոկոս աճ:

20 Июль 2011 - 11:33 AMT
Среднемесячная номинальная заработная плата в Армении в июне 2011 года увеличилась на 4,9%, составив 114 138 драмов. При этом рост в месячном разрезе составил 3,2%.
Как сообщает Национальная статистическая служба Армении, в госорганизациях среднемесячная зарплата увеличилась на 4,2%, составив 89 637 драмов, в месячном разрезе рост составил 1,1%, а в негосударственных организациях рост составил 4,5% или 142 883 драма, при этом в июне по сравнению с маем текущего года был зафиксирован рост на уровне 4,8%.