Հայկական շուկա թուրքական ավիաուղիների Turkish airline-ի գալու մասին պայմանավորվածություն դեռևս չկա, հուլիսի 22-ին Երևանում հայտնել է Վանի Առևտրաարդյունաբերական պալատի խորհրդի անդամ, Վանում «Թուրսաբ» զբոսաշրջային ընկերության գրասենյակի ղեկավար Աբդուլլահ Թունջդեմիրը:
Աշխատանքային այցով Երևանում է գտնվում Վանի պատվիրակությունը, որի կազմում են 27 գործարարներ, որոնք նպատակ ունեն առևտրային և տնտեսական կապեր հաստատել:
«Գտնում եմ, որ թուրքական ավիաընկերությունները պետք է հնարավորություն ունենան դուրս գալ հայկական շուկա, քանի որ թուրքական ավիաուղիներն աշխարհում համարվում են բավականին լուրջ ընկերություններ»,-հավելել է նա:
ԶԼՄ-ներում բազմիցս է տեղեկատվություն հայտնվել այն մասին, որ Turkish airline-ը մուտք կգործի Հայաստան, սակայն, ավիացիայի ոլորտի ներկայացուցիչները հստակ տեղեկություններ չտվեցին այդ ծրագրերի մասին:

22 Июль 2011 - 08:05 AMT
Пока нет договоренностей по приходу турецких авиалиний Turkish airline в Армению, сообщил 22 июля в Ереване член совета Торгово-промышленной палаты Вана, руководитель офиса туристической компании «Турсаб» в Ване Абдулла Тюндждемир.
В Ереван с рабочим визитом прибыла делегация из города Ван в составе 27 бизнесменов с целью налаживания торгово-экономических связей.
«Считаю, что турецкой авиакомпании необходимо дать возможность прийти на армянский рынок, поскольку по всему миру турецкие авиалинии считаются достаточно серьезными компаниями», – добавил он.
В СМИ не раз появлялась информация относительно прихода Turkish airline в Армению, однако в представители сферы авиации не могли дать точной информации об этих планах.