Հայկական շուկա թուրքական ավիաուղիների Turkish airline-ի գալու մասին պայմանավորվածություն դեռևս չկա, հուլիսի 22-ին Երևանում հայտնել է Վանի Առևտրաարդյունաբերական պալատի խորհրդի անդամ, Վանում «Թուրսաբ» զբոսաշրջային ընկերության գրասենյակի ղեկավար Աբդուլլահ Թունջդեմիրը:
Աշխատանքային այցով Երևանում է գտնվում Վանի պատվիրակությունը, որի կազմում են 27 գործարարներ, որոնք նպատակ ունեն առևտրային և տնտեսական կապեր հաստատել:
«Գտնում եմ, որ թուրքական ավիաընկերությունները պետք է հնարավորություն ունենան դուրս գալ հայկական շուկա, քանի որ թուրքական ավիաուղիներն աշխարհում համարվում են բավականին լուրջ ընկերություններ»,-հավելել է նա:
ԶԼՄ-ներում բազմիցս է տեղեկատվություն հայտնվել այն մասին, որ Turkish airline-ը մուտք կգործի Հայաստան, սակայն, ավիացիայի ոլորտի ներկայացուցիչները հստակ տեղեկություններ չտվեցին այդ ծրագրերի մասին:

There are still no agreements reached over Turkish airline operation in Armenia, Abdullah Tuncdemir, head of the delegation from Van, director of Van branch of TURSAB, Van Trade and Industry Chamber board member said.
A delegation from Van including 27 businessmen arrived in Yerevan on a working visit aimed to set trade-economic ties.
“I think the Turkish air company must be given a chance to enter the Armenian market, since Turkish airlines are known as rather serious companies all over the globe,” Tuncdemir said.
There have been rumors in press regarding Turkish airline to launch activity in Armenia, however aviation representatives did not give neat information.