Պեկինի քաղաքապետ Գո Ցզինլունի հրավերով Երևանի քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանի գլխավորած պատվիրակությունը հուլիսի 26-30-ը պաշտոնական այցով գտնվելու է ՉԺՀ մայրաքաղաք Պեկինում` երկկողմ հարաբերություններ հաստատելու նպատակով:
Ինչպես հայտնում է Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը, այցի ընթացքում նախատեսվում են հանդիպումներ Պեկինի քաղաքապետ Գո Ցզինլունի և մի շարք այլ պաշտոնատար անձանց հետ: Հանդիպումների ընթացքում քննարկվելու են երկկողմ համագործակցության հետ կապված հարցերը:
Այցի ընթացքում նախատեսվում է քննարկել քաղաքային տնտեսության տարբեր բնագավառներում փորձի փոխանակման, քաղաքի պլանավորման, տրանսպորտի կառավաման, բարեկարգման և կանաչապատման, արտաքին լուսավորման և ձևավորման, ցուցահանդեսների, տոնավաճառների կազմակերպման, հյուրանոցաշինության, սոցիալական բնակֆոնդի կառուցման, «Արտսիթի» և «Նոյլենդ» ներդրումային ծրագրերին չինական կողմի ներգրավման, Պեկինում Երևանի տան և Երևանում Պեկինի տան հիմնման հնարավորության հարցերը:

At the invitation of Mayor of Beijing Guo Jinlong , the Armenian delegation headed by Yerevan Mayor Karen Karapetyan , will pay a visit to the capital of PRC aimed to establish bilateral relations.
As the press service of the Mayor's office reports, in the course of the visit to Beijing the Mayor of Yerevan will meet with Mr.Jinlong, as well as other high-ranking officials of China, to discus a range of cooperation issues, particularly, exchange of experience in the field of municipal services, transport management, beautification and planting of greenery, street light.
Moreover, discussions in Beijing will also touch upon issues of Chinese investments attraction to Armcity and Noyland projects and opportunities of opening the house of Armenia in the capital of China and the house of Beijing in Yerevan.