Հուլիսի 26-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 1 100 000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք՝ 364.81 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 364.8 դրամ, հաղորդում է ԿԲ հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:
Միաժամանակ հուլիսի 26-ին 1 ԱՄՆ դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 365,29 դրամ՝ հուլիսի 25-ի համեմատ կրճատվելով 0,33 կետով: Միևնույն ժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 528,90 դրամ՝ ավելանալով 3,54 կետով, 1 ռուսական ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 13,25 դրամ՝ ավելանալով 0,05 կետով:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 26 июля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $1,1 млн по курсу 364,81 драма за 1 доллар США. Цена закрытия составила 364,8 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 26 июля составил 365,29 драма, сократившись по сравнению с 25 июля на 0,33 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 528,90 драма, увеличившись на 3,54 пункта, а курс 1 российского рубля составил 13,25 драма, увеличившись на 0,05 п.п. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.