Վերջին 20 տարում Երևանի ջրամատակարարման ու ջրահեռացման համակարգը միայն շահագործվել է, ոչ մի կապիտալ վերանորոգում չի կատարվել: Այդ մասին հուլիսի 27-ին կայացած մամլո ասուլիսում հայտարարել է «Երևան ջուր» ՓԲԸ «Արևելք» հատվածի շահագործման տնօրեն Կարապետ Օհանյանը: Այս ոլորտի արդիականացումը ամենաբարդ խնդիրներից մեկն է, իսկ նրա վերականգնման համար կպահանջվի 700 մլն դոլար, որը չունի ոչ կառավարությունը, ոչ էլ կառավարող ընկերությունը»,-ասել է նա:
Ինչպես հայտնել է Կարապետ Օհանյանը, վերջին 5 տարում «Երևան ջուր» ՓԲԸ 17,5 մլն դոլար և 4,2 մլրդ դրամ է ներդրել առավել հնացած խողովակաշարերն ու պոմպակայանները վերականգնելու համար:

27 Июль 2011 - 07:26 AMT
На протяжении последних 20 лет система водоснабжения и водоотвода Еревана только эксплуатировалась, за этот период не было проделано никаких капитальных работ. Об этом 27 июля на пресс-конференции в Ереване сообщил управляющий директор ЗАО «Ереван джур» по восточным участкам Карапет Оганян. «Модернизация всей системы является одной из сложнейших задач, а на ее восстановление необходимо порядка 700 млн. долларов, которых нет ни у правительства Армении, ни у управляющей компании», – сказал он.
Как сообщил Карапет Оганян, за последние 5 лет ЗАО «Ереван джур» инвестировало 17,5 млн. долларов и 4,2 млрд. драмов для восстановления наиболее устаревших трубопроводов и насосных станций.