Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 28-ին աշխատանքային խորհրդակցություն է անցկացրել` նվիրված հանրապետության կապիտալ շինարարության եւ արտադրական ենթակառուցվածքների ոլորտներում կատարված աշխատանքներին եւ առաջիկա անելիքներին:
Զեկույցներով հանդես են եկել արտադրական ենթակառուցվածքների նախարար Կառլեն Պետրոսյանը, քաղաքաշինության նախարար Կարեն Շահրամանյանը եւ Ստեփանակերտի քաղաքապետ Վազգեն Միքայելյանը:
Նախագահը կարեւորել է այս ոլորտներում իրականացվող աշխատանքները` ընդգծելով դրանց պատշաճ եւ որակյալ կատարման անհրաժեշտությունը: Այդ համատեքստում Բակո Սահակյանը նշել է նաեւ տարբեր գերատեսչությունների եւ տեղական ինքնակառավարման մարմինների միջեւ աշխատանքների համակարգման նպատակահարմարությունը` այն համարելով ծրագրերի հաջող իրականացման նախապայմաններից մեկը:
Խորհրդակցությանը մասնակցում էին Արցախի Հանրապետության վարչապետ Արա Հարությունյանը, պաշտոնատար այլ անձինք, հայտնում է Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:

On July 28, the President of the Artsakh Republic Bako Sahakyan convoked a working consultation dedicated to the activities carried out in the spheres of the republic’s capital construction and industrial infrastructures as well as plans for future.
Minister of industrial infrastructures Karlen Petrosyan, minister of municipal engineering Karen Shahramanyan and mayor of Stepanakert Vazgen Mikayelyan delivered corresponding reports.
The President noted the importance of activities carried out in these spheres, stressing the importance of coordinating activities between different structures and local government bodies in successful implementation of programs.
Artsakh Republic Prime Minister Ara Haroutyunyan and other officials partook in the consultation, the Central Information Department at Artsakh President’s Office reported.