Հայաստանի ու Լեհաստանի երկկողմ հարաբերություններում Լեհաստանի նախագահը մեծ հեռանկարներ է տեսնում բիզնեսի զարգացման ոլորտում: Ըստ Բրոնիսլավ Կոմորովսկու, դրան կնպաստի նաև հայ-լեհական գործարար համաժողովը, որի ընթացքում երկու երկրների գործարարները կնախանշեն համագործակցության կոնկրետ հեռանկարները:
Լեհաստանի նախագահը հրավիրել է հայ ձեռնարկատերերին աշխատել լեհական ֆոնդային բորսայում, ինչը լավ կապիտալ աղբյուր կարող է դառնալ հետագա ներդրումների համար, այդ թվում նաև Հայաստանի համար:
Բացի այդ, նա գոհունակությամբ նշել է, որ կենսաչափական անձնագրերեի տպագրման մրցույթը Հայաստանում շահել է «Արժեքավոր թղթերի արտադրության լեհական ֆաբրիկան»: «Վստահ եմ, որ դա լավ ազդանշան կլինի կողմերի համար գործարար կապերի զարգացման համար, իսկ Հայաստանի քաղաքացիները հաճույքով կօգտվեն Լեհաստանում արտադրված կենսաչափական անձնագրերից»,-հուլիսի 28-ին Երևանում հայտարարել է Բրոնիսլավ Կոմորովսկին Հայաստանի նախագահի հետ համատեղ մամլո ասուլիսում:

Polish President Bronislaw Komorowski sees major perspectives in development of Armenia-Poland business ties, with specific collaboration plans to be worked out during Armenia-Poland business forum.
At joint news conference with Armenian President Serzh Sargsyan, the Polish President invited Armenian entrepreneurs to work at Polish stock market, as a source of capital for further investments.
As the President noted, Polish factory for Manufacturing of equities won Armenia-announced tender for printing of biometrical passports. Mr. Komorowski welcomed the fact as a further step towards development of bilateral business ties.