Հայաստանյան երեք ընկերություններ` «ԱՈՒՄ»-ը, «Բյուրակն»-ը և «Մանանա Գրեյն»-ը արժանացել են «Պատվո ժապավեն»-ի (Ruban d’Honneur)` «Էյչ-Էս-Բի-Սի» Խմբի կողմից հովանավորվող Եվրոպական բիզնես մրցանակաբաշխության «Նախագահի ընտրություն» անվանակարգում:
Հայաստանյան բիզնես սերուցքը ներկայացնող այս երեք ընկերությունները եվրոպական 100 լավագույն և առավել դինամիկ զարգացող բիզնեսների շարքում այժմ հնարավորություն են ստացել պայքարել Մրցանակաբաշխության եզրափակիչ փուլում` տասը անվանակարգերից մեկում հաղթող ճանաչվելու համար: «Պատվո Ժապավեն»-ի բոլոր մրցանակակիրները հրավիրված են ներկա գտնվել նոյեմբերի 22-ին Բարսելոնայում, Թագավոր Խուան Կառլոս Հյուրանոցում կայանալիք Եվրոպական Բիզնես Մրցանակաբաշխության գալա ընդունելությանը:
«Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան»-ի մամլո ծառայության փոխանցմամբ, – «Չափազանց ուրախ ենք, որ հայաստանյան ընկերությունների համար հնարավորություն ստեղծեցինք ներկայացնել Հայաստանը և հանդես գալ սեփական հաջողություններով եվրոպական հանրության առջև: Եթե նախորդ տարի մեր կողմից Եվրոպական բիզնես մրցանակաբաշխությանը ներկայացված ընկերությունների թիվը չէր գերազանցում մեկ տասնյակը, ապա այս տարի արդեն միջազգային բիզնեսում ներգրավված լինելու ցանկություն հայտնած ընկերությունների թիվը հասավ 40-ի»:

Three companies of Armenia have been awarded a ‘Ruban d’Honneur’ prize under the category "The Chairman's Selection" in the penultimate stage of the European Business Awards, sponsored by HSBC. Successful companies include AUM LTD, Byurakn LLC and Manana Grain LLC representing the crème de la crème of Armenia’s business.
100 of Europe’s most dynamic businesses have survived intensive and rigorous judging to make it onto the finalists list. With victory in their sights they now have a chance to be crowned as one of ten overall category winners in the Awards. ‘Ruban d’Honneur’ winners in each of the categories will be announced at the Awards ceremony in Barcelona on 22nd November 2011.
HSBC Bank Armenia Press Officer commented: “We are very pleased for providing Armenian businesses with the opportunity to represent their country and to showcase their own success in the European community. While last year HSBC Armenia nominated 10 companies, this year number of businesses who were interested in connecting internationally has grown to 40”.