Օգոստոսի 2-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 5,35 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 364.99 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 365.50 դրամ:
Օգոստոսի 2-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 363.52 դրամ` օգոստոսի 1-ի համեմատ ավելանալով 0.04 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 515.98 դրամ` նվազելով 3.14 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 13.05 դրամ` նվազելով 0.07 կետով: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 2 августа было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $5,350 млн по курсу 364,99 драма за 1 доллар США. Цена закрытия составила 365,5 драма.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 2 августа составил 363,52 драма, увеличившись по сравнению с предыдущим днем на 0.04 пункта. В то же время курс 1 евро составил 515,98 драма, сократившись на 3.14 пункта, а курс 1 российского рубля составил 13,05 драма, сократившись на 0.07 п.п. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.