«ՎՏԲ-Հայաստան բանկ» ՓԲԸ-ն միջին բիզնեսի նեկայացուցիչներին առաջարկում է վարկավորման նոր տեսակ` վարկ «Հասանելի»: Ինչպես հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը, վարկավորման այդ տեսակը հասանելի կլինի միջին բիզնեսի այն իրավաբանական անձանց, որոնք ծավալում են բիզնես գործունեություն ՀՀ տարածքում 3 ամիս և ավելի ժամանակահատվածում: Օգտվելով այս առաջարկից` միջին բիզնեսի ներկայացուցիչները ոչ միայն կարող են զարգացնել իրենց գործող բիզնեսը, այլև ծավալել գործունեության նոր ուղղություններ:
«Ներկա պահին ՀՀ տարածքում գործող շատ բանկեր նպատակահարմար չեն համարում ֆինանսավորել սկսնակ բիզնեսը, քանի որ նման գործարքները ունեն ռիսկայնության բարձր մակարդակ: Հաշվի առնելով մեր հաճախորդների պահանջարկը և ցանկանալով առավել զարգացնել Բանկի վարկատեսակները, մեր կողմից վերանայվել են միջին բիզնեսի հաճախորդների ֆինանսավորման պայմանները` ապահովելով առավել ճկուն և օպտիմալ մոտեցում»,- նշել է Բանկի Կորպորատիվ բիզնեսի զարգացման դեպարտամենտի տնօրեն Մ. Մամիկոնյանը: Նա ընդգծել է, որ «ՎՏԲ – Հայաստան բանկը» միշտ պատրաստ է աջակցել միջին բիզնեսի ներկայացուցիչներին` ՀՀ տարածքում այդ հատվածի զարգացման նպատակով:
Այս վարկատեսակի շրջանակներում ֆինանսավորումը կարելի է ստանալ առավելագույնս սեղմ ժամկետներում`վարկային հայտի ուսումնասիրությունը տևում է մինչև 7 օր: Վարկերը տրամադրվում են ԱՄՆ դոլարով մինչև 3 տարի մարման ժամկետով: Վարկավորման տոկոսադրույքը սկսած տարեկան 12 տոկոսից: Վարկի առավելագույն գումարը մինչև 1 մլն ԱՄՆ դոլար:

As the bank’s press service reports, this kind of credit will be available to those legal entities engaged in medium-sized business which run entrepreneural activity on the territory of Armenia at least within three calendar months. Using this product representatives of medium-sized business will be able to enhance existing business as well as to develop new activity directions.
“Presently many Armenian banks consider unreasonable to finance the business from the beginning, since such deals are highly risky. Based on our clients’ requuirements and aimed at increasing the bank’s credit products margin, we have changed the process of solvency assessment and re-considered conditions of financing medium business segment, providing more flexible and optimal approach,” said the head of corporative business developemnt department M.Mamikonyan adding that VTB Bank (Armenia) is always ready to support clients of medium-sized business to boost developemnt of this segment in Armenia.
Credit applications are being considered within 7 days. The credit is allocated in US dollars with the term of 3 years at interest rate starting from 12% annually. The maximum credit size is up to $1 mln.