«ՎՏԲ-Հայաստան բանկ» ՓԲԸ-ն միջին բիզնեսի նեկայացուցիչներին առաջարկում է վարկավորման նոր տեսակ` վարկ «Հասանելի»: Ինչպես հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը, վարկավորման այդ տեսակը հասանելի կլինի միջին բիզնեսի այն իրավաբանական անձանց, որոնք ծավալում են բիզնես գործունեություն ՀՀ տարածքում 3 ամիս և ավելի ժամանակահատվածում: Օգտվելով այս առաջարկից` միջին բիզնեսի ներկայացուցիչները ոչ միայն կարող են զարգացնել իրենց գործող բիզնեսը, այլև ծավալել գործունեության նոր ուղղություններ:
«Ներկա պահին ՀՀ տարածքում գործող շատ բանկեր նպատակահարմար չեն համարում ֆինանսավորել սկսնակ բիզնեսը, քանի որ նման գործարքները ունեն ռիսկայնության բարձր մակարդակ: Հաշվի առնելով մեր հաճախորդների պահանջարկը և ցանկանալով առավել զարգացնել Բանկի վարկատեսակները, մեր կողմից վերանայվել են միջին բիզնեսի հաճախորդների ֆինանսավորման պայմանները` ապահովելով առավել ճկուն և օպտիմալ մոտեցում»,- նշել է Բանկի Կորպորատիվ բիզնեսի զարգացման դեպարտամենտի տնօրեն Մ. Մամիկոնյանը: Նա ընդգծել է, որ «ՎՏԲ – Հայաստան բանկը» միշտ պատրաստ է աջակցել միջին բիզնեսի ներկայացուցիչներին` ՀՀ տարածքում այդ հատվածի զարգացման նպատակով:
Այս վարկատեսակի շրջանակներում ֆինանսավորումը կարելի է ստանալ առավելագույնս սեղմ ժամկետներում`վարկային հայտի ուսումնասիրությունը տևում է մինչև 7 օր: Վարկերը տրամադրվում են ԱՄՆ դոլարով մինչև 3 տարի մարման ժամկետով: Վարկավորման տոկոսադրույքը սկսած տարեկան 12 տոկոսից: Վարկի առավելագույն գումարը մինչև 1 մլն ԱՄՆ դոլար:

ЗАО “Банк ВТБ (Армения)” запустил новый продукт для сегмента среднего бизнеса – кредит “Доступный”. Как отмечает пресс-служба банка, этот вид кредита будет доступен тем юридическим лицам среднего бизнеса, которые осуществляют предпринимательскую деятельность на территории Армении на протяжении не менее трех календарных месяцев. Пользуясь этим продуктом, представители среднего бизнеса могут не только раcширять свой действующий бизнес, но и развивать новые направления деятельности. “На сегодняшний день многие банки РА считают нецелесообразным финансировать бизнес с нуля, поскольку подобные сделки имеют высокий уровень риска. Исходя из потребностей наших клиентов и в целях расширения линейки кредитных продуктов банка, с нашей стороны изменен процесс оценки кредитоспособности и пересмотрены условия финансирования сегмента среднего бизнеса, обеспечивая более гибкий и оптимальный подход”, – отметила директор Департамета развития корпоративного бизнеса М. Мамиконян. Она подчеркнула, что Банк ВТБ (Армения) всегда готов поддержать клиентов среднего бизнеса для содействия в развитии данного сегмента в Армении.
Сроки рассмотрения кредитной заявки до 7 дней. Кредит выдаётся в долларах США сроком до 3 лет. Процентная ставка – от 12% годовых. Максимальный размер кредита – до 1 млн долл. США.