«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ընկերության գլխավոր տնօրեն Շևկետ Շայդուլլինը շնորհակալական նամակ է հղել Վրացական երկաթուղու գլխավոր տնօրեն, տնօրենների խորհրդի նախագահ Իրակլի Էզուգբայիային: Ինչպես հաղորդում է ՀԿԵ մամլո ծառայությունը, իր նամակում Շայդուլլինը շնորհակալություն է հայտնել վրացական կողմին` Գորի քաղաքի մոտ հուլիսի 30-ին տեղի ունեցած երկաթուղային վթարի ժամանակ ցուցաբերած պրոֆեսիոնալիզմի և օպերատիվության համար: «Վթարի վայրում երկու օր անընդմեջ աշխատող վրացական մասնագետների պատրաստվածության և մասնագիտական ունակությունների բարձր մակարդակը թույլ են տվել ամենասեղմ ժամկետներում վերացնել խոշոր վթարի հետևանքները և վերականգնել երկաթուղային հաղորդակցությունը: Ձեր մասնագետների աշխատանքը, այդ թվում, թույլ է տվել ապահովել «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ընկերության Երևան վերադարձող «Արմենիա» ֆիրմային գնացքի ուղևորների անվտանգությունը», – ասված է ՀԿԵ գլխավոր տնօրենի շնորհակալական նամակում:
Հուլիսի 30-ին Թբիլիսիից 30կմ հեռավորության վրա գծերից շեղվեցին և շուռ եկան բեռնատար գնացքի 12 վագոններ: Միջադեպի արդյունքում զոհեր չեղան: Գնացքը մթերք և ավտոմեքենաներ էր տեղափոխում:

5 Август 2011 - 16:09 AMT
Глава ЮКЖД поблагодарил грузинских коллег за профессиональную работу по устранению последствий ж/д аварии
Генеральный директор ЗАО «Южно-Кавказская железная дорога» Шевкет Шайдуллин направил сегодня письмо генеральному директору, председателю Совета директоров Грузинской железной дороги Ираклию Эзугбаия. Как сообщает пресс-служба ЮКЖД, в письме Шайдуллин выразил благодарность грузинской стороне за профессионализм и оперативность, проявленные во время крушения грузового состава 30 июля поблизости от грузинского города Гори. «Высокий уровень подготовки и профессиональные навыки грузинских специалистов, которые без перерыва работали на протяжении двух суток на поврежденном участке железной дороги, позволили в кратчайшие сроки устранить последствия столь тяжелой аварии и восстановить железнодорожное сообщение. Оперативная работа Ваших сотрудников, в том числе, позволила продолжить путь и обеспечить безопасность пассажиров фирменного поезда «Армения» ЗАО «Южно-Кавказская железная дорога», которые возвращались в Ереван после отдыха на грузинских курортах», – говорится в благодарственном письме генерального директора ЮКЖД.
30 июля в 30 км от Тбилиси сошли с рельсов и перевернулись 12 вагонов грузового поезда. Жертв в результате инцидента. нет. Состав перевозил продукты и автомобили.