Օգոստոսի 9-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 6,35 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 369.13 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 369 դրամ:
Օգոստոսի 9-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 367.76 դրամ` օգոստոսի 8-ի համեմատ ավելանալով 0.46 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 523.65 դրամ` ավելանալով 2.76 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 12.36 դրամ` նվազելով 0.53 կետով: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 9-ого августа было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $6,350 млн по курсу 369,13 драма за 1доллар США. Цена закрытия составила 369 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 9 августа составил 367,76 драма, увеличившись по сравнению с предыдущим днем на 0.46 пункта. В то же время курс 1 евро составил 523,65 драма, уменьшившись на 2.76 пункта, а курс 1 российского рубля составил 12,36 драма, уменьшившись на 0.53 п.п. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.