Ամերիաբանկ ՓԲԸ-ն զգալիորեն ընդլայնել է սպասարկվող քարտերի քանակը` հասցնելով այն 22,6 հազարի: Ինչպես հաղորդում է Բանկի մամլո ծառայությունը, 2011թ. հուլիսի 31-ի դրությամբ քարտերի քանակի աճը տարեսկզբի համեմատ կազմել է 58.6 տոկոս: Հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ բանկն ակտիվ գործունեություն է ծավալել Բանկի վճարային քարտերի զարգացման և դրանցով կատարվող գործարքների բարելավման ու կատարելագործման ուղղությամբ: Նշվում է, որ քարտերի սպասարակումն առավել արդյունավետ և համակողմանի դարձնելու նպատակով Բանկը մեծ ներդրումներ է կատարում բանկոմատների ցանցի ակտիվ ընդլայնման ուղղությամբ: Ներկայումս Երևան քաղաքում տեղադրված են ArCa, VISA, VISA Electron և MasterCard վճարային քարտեր սպասարկող 59 բանկոմատ, Հայաստանի մարզերում` 15, Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունում`2: Հաղորդվում է նաև, որ այս տարվա հուլիսի 31-ի դրությամբ Ամերիաբանկի քարտերով կանխիկ գործարքների ընդհանուր ծավալը դրամային արտահայտությամբ նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի նկատմամբ աճել է 59.9 տոկոսով, իսկ կատարված գործարքների քանակը գրեթե կրկնապատկվել է` աճելով 92.5 տոկոսով: Տարեսկզբից մինչև հուլիսի 31-ը Բանկի քարտերով իրականացված կանխիկ և անկանխիկ գործարքների ծավալը կազմում է ավելի քան 26 մլրդ ՀՀ դրամ, որի 25.4 տոկոսը կազմում են անկանխիկ գործարքները:
Բացի դրանից, Բանկն ակտիվ գործունեություն է ծավալում նաև առևտրի և սպասարկման կետերում POS տերմինալների տեղադրման ուղղությամբ: Հուլիսի 31-ի դրությամբ Բանկի POS տերմինալների թիվը կազմում է 474, որը տարեսկզբի նկատմամբ աճել է մոտ 146 տոկոսով:
Ամերիաբանկը հոգ տանելով նաև իր քարտապանների առավել հարմարավետ և արտոնյալ սպասարկման մասին, Բանկի քարտերի միջոցով զեղչեր տրամադրող առևտրի և սպասարկման կետերի թիվը հասցրել է շուրջ 200-ի, իսկ զեղչերի մեծությունը` մինչև 40 տոկոս:

Ameriabank CJSC increased the number of payment cards served by 58,6%, as compared to the beginning of the year, totaling 22,6 thousand, according to the bank’s press service.
Ameriabank launched activity on development of the bank’s payment cards and improvement of deals carried out with them.
The press release notes that the bank makes investments into expansion of ATM system, and presently there are 59 ATMs in Yerevan, 15 in Armenian provinces and 2 in NAgorno Karabakh Republic (NKR) serving ArCa, VISA, VISA Electron and MasterCard payment cards.
It is also said in the press release that as of July 31, 2011, total amount of cash deals with Ameriabank’s payment cards rose by 59,9%, as against similar period of the last year, whereas the number of deals doubled (92,5%).
As of July 31, the volume of deals with payment cards amounted to over AMD26 billion, as compared to the beginning of the year, 25,4% of which are non-cash deals.
Besides, the bank installed POS terminals in trade sports, and their number equaled 474 as of July 31, which is 146% higher as against the beginning of the year.
Ameriabank takes care for providing more comfortable and preferential service to its clients, and thanks to the bank’s cards the number of trade spots rendering discounts touched 200, with discounts amounting to 40%.