Օգոստոսի 10-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 3 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 369 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 369 դրամ:
Օգոստոսի 10-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 368.27 դրամ` օգոստոսի 9-ի համեմատ ավելանալով 0.51 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 529.17 դրամ` ավելանալով 5.52 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 12.51 դրամ` ավելանալով 0.15 կետով: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 10-ого августа было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $3 млн по курсу 369 драмов за 1доллар США. Цена закрытия составила 369 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 10 августа составил 368,27 драма, увеличившись по сравнению с предыдущим днем на 0.51 пункта. В то же время курс 1 евро составил 529,17 драма, увеличившись на 5.52 пункта, а курс 1 российского рубля составил 12,51 драма, увеличившись на 0.15 п.п. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.