Օգոստոսի 12-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 6,1 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 367.43 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 367.25 դրամ:
Օգոստոսի 12-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 368.03 դրամ` օգոստոսի 11-ի համեմատ նվազելով 0.49 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 523.41 դրամ` նվազելով 1.92 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը մնացել է անփոփոխ` 12.53 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

12 Август 2011 - 12:05 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 12-ого августа было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $6,100 млн по курсу 367,43 драма за 1 доллар США. Цена закрытия составила 367,25 драма.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 12 августа составил 368,03 драма, уменьшившись по сравнению с предыдущим днем на 0.49 пункта. В то же время курс 1 евро составил 523,41 драма, уменьшившись на 1.92 пункта, а курс 1 российского рубля составил 12,53 драма, не изменившись по сравнению с предыдущим днем. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.