Օգոստոսի 22-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 2,85մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 367.56 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 367.69 դրամ:
Օգոստոսի 22-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 367.02 դրամ` օգոստոսի 20-ի համեմատ ավելանալով 0.44 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 528.95 դրամ` ավելանալով 4.26 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 12.58 դրամ` ավելանալով 0.03 կետով: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

22 Август 2011 - 11:50 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 22 августа было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $2,85 млн по курсу 367,56 драма за 1 доллар США. Цена закрытия составила 367,69 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 22 августа составил 367,02 драма, увеличившись по сравнению с 20 августа на 0,44 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 528,95 драма, увеличившись на 4,26 пункта, а курс 1 российского рубля составил 12,58 драма, увеличившись на 0,03 п.п. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.