Սեպտեմբերի 2-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 2,85 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 370 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 370 դրամ:
Սեպտեմբերի 2-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 368.46 դրամ` սեպտեմբերի 1-ի համեմատ ավելանալով 0.96 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 524.65 դրամ` նվազելով 0.80 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 12.69 դրամ` ավելանալով 0.01 կետով: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

2 Сентябрь 2011 - 11:40 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 2 сентября было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $2,85 млн по курсу 370 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 370 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 2 сентября составил 368,46 драма, увеличившись по сравнению с 1 сентября на 0,96 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 524,65 драма, сократившись на 0,80 пункта, а курс 1 российского рубля составил 12,69 драма, увеличившись на 0,01 п.п. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.