Օգոստոսի 29-ից սեպտեմբերի 2-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 81,581,693 ԱՄՆ դոլար 367.29 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 93,226,943 ԱՄՆ դոլար 368.41 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 9,605,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 368.16 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 2,400,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 369.38 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Օգոստոսի 22-28-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 25.5 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 42.2 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

2 Сентябрь 2011 - 12:34 AMT
С 29 августа по 2 сентября на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 81,581,693 долларов США по 367.29 драма/1 доллар США и продано 93,226,943 долларов США по 368.41 драма/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 9,605,000 долларов США по 368.16 драма/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 2,400,000 долларов США по 369.38 драма/1 доллар США.
С 22 по 28 августа объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 25.5 млрд. драмов, а долларовых кредитов – 42.2 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.