Հայաստանը կմասնակցի Եվրոպական տնտեսական համաժողովին, որը տեղի կունենա լեհական Կրինիցեում սեպտեմբերի 7-9-ը: Ինչպես ասվում է Եվրոպայի հայկական միությունների ֆորումի հաղորդագրության մեջ, Եվրոպական տնտեսական համաժողովը խոշորագույնն է Դավոսից հետո, որին մասնակցում են 3-4 հազար քաղաքական ու էկոնոմիկայի ոլորտի գործիչներ:
Համաժողովի կարևորագույն նիստերից մեկը կլինի «Հարավային Կովկաս. Նոր աշխարհաքաղաքական ծավալներ» նստաշրջանը, որի նախագահ Աշոտ Գրիգորյանը քննարկման է ներգրավել խորհրդարանի պատգամավորների, ԱԺ գիտության, կրթության ու մշակույթի հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Դավթյանին, ինչպես նաև Ռուս-հայկական (Սլավոնական) համալսարանի պրոռեկտոր Էդուարդ Սանդոյանին: Բացի այդ, քննարկումներին են հրավիրվել նաև Ադրբեջանի, Վրաստանի, Իրանի հայտնի քաղաքական գործիչներ:
Աշոտ Գրիգորյանին հաջողվել է գումարել նաև երկրորդ նստաշրջանը՝ «Լեռնային Ղարաբաղ. Հակամարտության կարգավորման հնարավոր ճանապարհային քարտեղ ու դրա հետևանքները հանրության համար» խորագրով Սլովակիայի առաջին վարչապետ Յան Չարնոգուրսկու նախագահությամբ: Նստաշրջանի աշխատանքին կմասնակցեն նաև «Ժառանգության»նախագահ Րաֆֆի Հովհաննիսյանն ու ԱԺ պատգամավոր Արա Նռանյանը:

Armenia will participate in 21st Economic Forum due in Krynica Zdroj, Poland on September 7-9, 2011.
The Forum, listed among the most significant political and economic events, will host 3-4 thousand politicians and financial experts.
South Caucasus within New Geopolitical Framework session will be held on the sidelines of the event. The session will be headed Ashot Grigorian, the Chairman of the Forum of Armenian Associations in Europe (FAAE), with Artak Davdyan, the Chairman of the NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport and Eduard Sandoyan, the Pro-rector of Russian-Armenian (Slavonic) University participating in the discussion along with Azerbaijani, Georgian and Iranian politicians, FAAE reported.