Սեպտեմբերի 6-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 900 հազ. ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 371.50 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 371.50 դրամ:
Սեպտեմբերի 6-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 369.77 դրամ` սեպտեմբերի 5-ի համեմատ ավելանալով 0.65 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 524.37 դրամ` ավելանալով 2.40 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 12.54 դրամ` նվազելով 0.04 կետով: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

6 Сентябрь 2011 - 12:56 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 6 сентября было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $900 тыс. по курсу 371,50 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 371,50 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 6 сентября составил 369,77 драма, увеличившись по сравнению со 5 сентября на 0,65 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 524,37 драма, увеличившись на 2,40 пункта, а курс 1 российского рубля составил 12,54 драма, сократившись на 0,04 п.п. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.