Սեպտեմբերի 7-ին ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանը եռօրյա աշխատանքային այցով կմեկնի Լեհաստանի Հանրապետություն` մասնակցելու Եվրոպական ժողովրդական կուսակցության խմբի բյուրոյի հանդիպմանը և Արևելյան գործընկերության էկոնոմիկայի նախարարների նախարարական համաժողովին:
Սեպտեմբերի 8-ին Տիգրան Դավթյանը կմասնակցի ԼՀ Վրոցլավ քաղաքում կայանալիք Եվրոպական ժողովրդական կուսակցության խմբի բյուրոյի հանդիպմանը, որի ընթացքում նախատեսվում է «Եվրոպական հարևանության քաղաքականության մարտահրավերները և հնարավորությունները» թեմայով քննարկում, ասվում է նախարարության մամլո հաղորդագրության մեջ:
Իսկ սեպտեմբերի 9-ին ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարը կմասնակցի ԼՀ Կրինիցա քաղաքում կայանալիք Արևելյան գործընկերության էկոնոմիկայի նախարարների նախարարական համաժողովին, որին ներկա են լինելու Արևելյան գործընկերության և ԵՄ անդամ երկրների նախարարները:

7 Сентябрь 2011 - 11:38 AMT
Министр экономики Армении Тигран Давтян 7 сентября с трехдневным визитом посетит Польшу, где примет участие во встрече бюро Группы Европейской народной партии и министерском форуме министров экономики Восточного партнерства.
Как отмечается в сообщении пресс-службы Министерства экономики Армении, Тигран Давтян 8 сентября в польском городе Вроцлав примет участие в обсуждении на тему «Вызовы политики Восточного партнерства и возможности», а 9 сентября в Кринице примет участие в форуме министров экономики Восточного партнерства, на котором будут также присутствовать министры стран-членов ЕС и Восточного партнерства.