ՊրոԿրեդիտ Բանկը ներկայացնում է մինչև 12 տարի մարման ժամկետով բիզնես և գյուղատնտեսական վարկեր: Ինչպես նշվում է բանկի մամլո ծառայության հաղորդագրության մեջ, բիզնես վարկերը նախատեսված են անշարժ գույքի ձեռքբերման, վերանորոգման, շինարարության, սարքավորումների և ավտոմեքենաների ձեռքբերման համար:
Գյուղատնտեսական վարկերը հնարավորություն են տալիս ձեռք բերել հողատարածք, այգի, գյուղատնտեսական տեխնիկա, կառուցել ու վերանորոգել գոմեր, ջերմոցներ և ջերմատներ, ինչպես նաև կատարել գյուղատնտեսական նշանակության այլ ներդրումներ:
«Մենք վստահ ենք, որ մեր նոր երկարաժամկետ վարկերը հնարավորություն կտան նրանց սահմանել երկարաժամկետ բիզնես նպատակներ և կյանքի կոչել բազմաթիվ երկարաժամկետ բիզնես նախագծեր»,- նշել է Բանկի գործադիր տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Աշոտ Աբրահամյանը:
Վարկերը տրամադրվում են ԱՄՆ դոլարով, տարեկան տոկոսադրույքը սկսած 10%–ից փոփոխվող և 12%–ից հաստատուն տոկոսադրույքով վարկերի դեպքում, մինչև 144 ամիս ժամկետով։

9 Сентябрь 2011 - 12:15 AMT
«ПроКредит Банк» предоставляет новые долгосрочные бизнес и сельскохозяйственные кредиты со сроком погашения до 12 лет. Как отмечается в сообщении пресс-службы банка, бизнес-кредиты предусмотрены для приобретения, ремонта и строительства недвижимости, а также для приобретения оборудования и автомобиля.
Сельскохозяйственные кредиты дают возможность приобрести землю, сад, сельскохозяйственную технику, строить и ремонтировать сараи, теплицы и парники, а также иные инвестиции сельхозназначения.
«Мы уверены, что наши новые долгосрочные кредиты дадут возможность устанавливать долгосрочные бизнес-цели и реализовывать долгосрочные бизнес-проекты», – отметил временно исполняющий обязанности исполнительного директора банка Ашот Абрамян.
Кредиты предоставляются в долларах США с годовой процентной ставкой от 10% в случае с плавающей кредитной ставкой и от 12% в случае с фиксированной ставкой на срок до 144 месяцев.