Երևանի «Զվարթնոց» օդանավակայանի նոր տերմինալը և Ստեփանակերտի նոր օդանավակայանը կփոխեն երկու երկրների ենթակառուցվածքների զարգացման մակարդակը և խթան կհանդիսանան զբոսաշրջության զարգացման համար: Այդ մասին Երևանում սեպտեմբերի 13-ին լրագրողներին հայտարարել է Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանը:
«Առաջիկայում երկու երկրների մայրաքաղաքներում գործելու են ժամանակակից օդանավակայաններ, որոնք մեծ նշանակություն ունեն լոգիստիկայի տեսանկյունից, և կարծում եմ, որ զգալիորեն կազդեն զբոսաշրջության զարգացման, ինչպես նաև ներդրումների հոսքի վրա, քանի որ ընկերությունների համար ավելի հեշտ կլինի հասնել մինչև Արցախ»,- հավելել է նա:
Երևանում իր աշխատանքն է սկսել Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարարության և ԼՂՀ տնտեսական զարգացման նախարարության համատեղ կոլեգիայի նիստը:

New terminal of Yerevan’s Zvartnots airport and the new airport in Stepanakert will considerably foster infrastructure development in the two countries and will serve as momentum for development of tourism.
“In the near future the capitals of the two countries will see operating modern airports, which are significant in terms of logistics. I think it will considerably foster tourism and investment inflow, with companies having easier reach to Artsakh,” Tigran Davtyan, Armenia’s Minister of Economy, told a press conference in Yerevan on September 13.
Yerevan hosts meetings of joint boards of Armenia’s Ministry of Economy and NKR Ministry of Economic Development.