«Առէկսիմբանկ – Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն մեկնարկել է նոր «Ինդիվիդուալ» ավանդատեսակ ֆիզիկական անձ հանդիսացող VIP-հաճախորդների համար` ավանդի սկզբնական գումարի ավելացման հնարավորությամբ, ինչպես նաև տոկոսների ամենամսյա վճարմամբ կամ տոկոսների ամենամսյա հաշվեգրմամբ: Ընդ որում ավանդատուի ցանկությամբ բանկը կարող է իրականացնել տոկոսների կապիտալացում (տոկոսագումարը ավելացնել ավանդի գումարին): «Ինդիվիդուալ» տեսակի ավանդատուներին տրամադրվում է նաև PRIORITY կարգավիճակը`առավել հարմարավետ ծառայություններից օգտվելու ամբողջական փաթեթով:
«Ինդիվիդուալ» ավանդներն ընդունվում են ՀՀ դրամով, ԱՄՆ դոլարով և եվրոյով` 270-ից 365 կամ 366-ից 730 օր ժամկետով: Ավանդի նվազագույն գումարը սահմանվում է 35 000 000 ՀՀ դրամ, 100 000 ԱՄՆ դոլար կամ 100 000 եվրո, տարեկան տոկոսադրույքը կազմում է համապատասխանաբար ՀՀ դրամով ավանդների դեպքում`11-ից 11,5 տոկոս, ԱՄՆ դոլարով`8-ից 8,2 տոկոս և եվրոյով`4,3-ից 4,9 տոկոս: Հաճախորդի ցանկությամբ կարող է տրամադրվել նաև վարկային գիծ`միևնույն արժույթի գումարի 70 տոկոսի չափով` ներդրված ավանդի տոկոսադրույք սահմանելով +2,0 տոկոս:
«Առէկսիմբանկ – Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն Հայաստանի ֆինանսական շուկայում գործում է 1998 թվականից: 2011թ. երկրորդ եռամսյակի դրությամբ ժամկետային ավանդների բեռը բանկի պարտավորությունների կառուցվածքում կազմել է մոտ 16 մլրդ ՀՀ դրամ, իսկ ժամկետային ավանդների կառուցվածքում ֆիզիկական անձանց ավանդների բեռը կազմում է 72.7 տոկոս, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:

14 Сентябрь 2011 - 08:14 AMT
ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» запустил новый депозит для физических VIP-клиентов «Индивидуальный» с возможностью пополнения начальной суммы депозита. Как отмечается в сообщении пресс-службы банка, проценты по депозиту начисляются ежемесячно или в конце срока депозита, по желанию вкладчика банк может производить капитализацию процентов (прибавлять проценты к сумме депозита). Вкладчикам депозита «Индивидуальный» также предоставляется статус PRIORITY с полным пакетом услуг повышенной комфортности.
Депозит «Индивидуальный» можно открыть в драмах, долларах или евро на срок 270 – 365 дней или 366 – 730 дней. Минимальная сумма вклада установлена на уровне: 35 000 000 AMD, 100 000 USD, 100 000 EUR. По депозитам в драмах годовая процентная ставка составляет от 11% до 11,5%, в долларах – 8%-8,2%, в евро – 4,3%-4,9%. По желанию клиенту предоставляется овердрафт до 70% от суммы депозита в той же валюте, с процентной ставкой депозита + 2,0%.
ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» функционирует на армянском банковском рынке 1998 года. В структуре обязательств банка на конец 2 квартала 2011 года доля срочных депозитов составила порядка 16 млрд. драмов. Доля средств физических лиц в структуре срочных депозитов достигает 72.7%.