FruitFull Armenia յոթերորդ ագրոֆորումը տեղի կունենա Երևանում սեպտեմբերի 19-20: Ավանդական դարձած ֆորումը Հայաստանում անցկացվում է գործարար, Արգենտինայի հայազգի քաղաքացի Էդուարդո Էռնեկյանի աջակցությամբ:
Ինչպես հաղորդում է ագրոֆորումի կազմակերպիչների մամլո ծառայությունը, այս տարի FruitFull Armenia ֆորումը կընդգրկի երեք թեմատիկ բաժին` գործիքներ ֆերմերների համար, մասնավորապես` սառնարանային համալիր, որի բացումը կայացավ այս տարի Երևանում, գործիքներ խաղողի արտադրության համար և կրթության համար մուտք նոր տեխնոլոգիաներ այլ միջոցներ: Ֆորումի շրջանակում կկայանա «Հայփոստ» ՓԲԸ նամականիշների ցուցահանդեսը:
FruitFull Armenia ագրոֆորումում ողջույնի խոսքով հանդես կգա ինքը` Էդուարդո Էռնեկյանը, Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, Հայաստանում ՄԱԿ մշտական ներկայացուցիչ Դաֆինա Գերչևան, ինչպես նաև հրավիրված մասնագետներ, որոնք հանդես կգան երեք թեմաների վերաբերյալ զեկույցներով:

Седьмой агрофорум FruitFull Armenia пройдет в Ереване 19-20 сентября. Ставший традиционным форум проходит в Армении при содействии бизнесмена, гражданина Аргентины армянского происхождения Эдуардо Эрнeкяна (Eduardo Eurnekian).
Как сообщает пресс-служба организаторов агрофорума, в этом году на FruitFull Armenia будут представлены три тематических раздела: инструменты для фермеров, в частности, холодильное хозяйство, открытие которого состоялось в Ереване в этом году, инструменты для производства винограда, а также особое внимание будет уделено сфере образования с точки зрения внедрения новых технологий и средств. В рамках форума пройдет выставка марок ЗАО «Айпост».
С приветственной речью на агрофоруме FruitFull Armenia выступит сам Эдуардо Эрнeкян, премьер-министр Армении Тигран Саркисян, постоянный представитель ООН в Армении Дафина Герчева, а также приглашенные специалисты, которые выступят с докладами по трем тематикам.