2011-ի սեպտեմբերի 15-ից մինչև հոկտեմբերի 14-ը «Առէկսիմբանկ – Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն Հայաստանի անկախության 20-րդ տարելիցի կապակցությամբ իր հաճախորդներին առաջարկում է նոր «Գազպրոմբանկ-Տոնական» ավանդատեսակը: Ավանդներն ընդունվում են ՀՀ դրամով, ավանդի նվազագույն չափը կազմում է 50 000 ՀՀ դրամ`13% տարեկան տոկոսադրույքով, 366 օր ժամկետով և տոկոսների ամենամսյա վճարմամբ: Ավանդատուների ցանկությամբ բանկը կարող է տրամադրել Maestro տեսակի միջազգային վճարային քարտեր` առանց սպասարկման վճարի և չնվազող մնացորդի, ինչպես նաև վարկային գիծ (միևնույն արժույթի գումարի 90%-ի չափով, ներդրված ավանդի +3,0% տոկոսադրույքով):
«Առէկսիմբանկ – Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն Հայաստանի ֆինանսական շուկայում գործում է 1998 թվականից և հանդիսանում է ռուսաստանյան «Գազպրոմբանկի» դուստր ձեռնարկությունը: 2011 թվականի առաջին կիսամյակի դրությամբ բանկի ժամկետային ավանդների պորտֆելը կազմել է մոտ 16 մլրդ ՀՀ դրամ` տարեսկզբի համեմատությամբ աճելով 22%-ով: Ընդ որում ֆիզիկական անձանց ժամկետային ավանդների ծավալը ավելացել է 19.6%-ով` կազմելով 11.6 մլրդ ՀՀ դրամ: Ֆիզիկական անձանց ավանդների բեռը ժամկետային ավանդների կառուցվածքում կազմում է 72.7 %, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:

16 Сентябрь 2011 - 05:47 AMT
К 20-летию независимости Армении «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» предлагает вклад «Газпромбанк-Праздничный»
С 15 сентября по 14 октября по случаю 20-й годовщины независимости Армении ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» предлагает своим клиентам новый депозит «Газпромбанк-Праздничный».
Как отмечается в сообщении пресс-службы банка, вклады принимаются в драмах РА под 13% годовых сроком на 366 дней. Минимальная сумма вклада – 50 000 драмов. Проценты выплачиваются ежемесячно. По желанию вкладчикам предоставляется международная пластиковая карта Maestro без неснижаемого остатка и без удержания комиссии за годовое обслуживание карточного счета, с открытием кредитной линии до 90% от суммы депозита и процентной ставкой +3,0% годовых.
ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» функционирует на финансовом рынке Армении с 1998 года. Портфель срочных вкладов банка в первом полугодии 2011 года составил почти 16 млрд. драмов, увеличившись по сравнению с началом года на 22.0%. При этом объем срочных вкладов физических лиц увеличился на 19.6%, составив 11.6 млрд. драмов. В структуре срочных депозитов на долю вкладов физлиц приходится 72.7 %.