2011-ի սեպտեմբերի 15-ից մինչև հոկտեմբերի 14-ը «Առէկսիմբանկ – Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն Հայաստանի անկախության 20-րդ տարելիցի կապակցությամբ իր հաճախորդներին առաջարկում է նոր «Գազպրոմբանկ-Տոնական» ավանդատեսակը: Ավանդներն ընդունվում են ՀՀ դրամով, ավանդի նվազագույն չափը կազմում է 50 000 ՀՀ դրամ`13% տարեկան տոկոսադրույքով, 366 օր ժամկետով և տոկոսների ամենամսյա վճարմամբ: Ավանդատուների ցանկությամբ բանկը կարող է տրամադրել Maestro տեսակի միջազգային վճարային քարտեր` առանց սպասարկման վճարի և չնվազող մնացորդի, ինչպես նաև վարկային գիծ (միևնույն արժույթի գումարի 90%-ի չափով, ներդրված ավանդի +3,0% տոկոսադրույքով):
«Առէկսիմբանկ – Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն Հայաստանի ֆինանսական շուկայում գործում է 1998 թվականից և հանդիսանում է ռուսաստանյան «Գազպրոմբանկի» դուստր ձեռնարկությունը: 2011 թվականի առաջին կիսամյակի դրությամբ բանկի ժամկետային ավանդների պորտֆելը կազմել է մոտ 16 մլրդ ՀՀ դրամ` տարեսկզբի համեմատությամբ աճելով 22%-ով: Ընդ որում ֆիզիկական անձանց ժամկետային ավանդների ծավալը ավելացել է 19.6%-ով` կազմելով 11.6 մլրդ ՀՀ դրամ: Ֆիզիկական անձանց ավանդների բեռը ժամկետային ավանդների կառուցվածքում կազմում է 72.7 %, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:

The deposits are accepted in AMD, the minimum deposit amount is set at AMD 50 000, with 13% annual interest rate, 366-day period and monthly interest payment. The bank may provide the depositors with Maestro international plastic cards, without any service fee and minimum balance requirements, as well as extend overdrafts (in the same currency of up to 90% of the deposit amount, at +3,0% interest rate), the bank said in a press release.
Areximbank – Gazprombank Group CJSC has been operating in the financial market of Armenia since 1998 and is a subsidiary of Russian Gazprombank. The first half of 2011 recorded the growth of the bank’s deposit portfolio to AMD 16 billion, increasing by 22% as compared to the beginning of the year. Thus the volume of term deposits of individuals increased by 19.6%, totaling to AMD 11.6 billion. The individual deposit share in the structure of term deposits makes 72.7%.