2011-ի հունվար-հուլիսին Հայաստանի բանկային համակարգի միջոցով ֆիզիկական անձանց փոխանցվել է 772,4 մլն դոլար: Ինչպես հաղորդվում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի ամենամյա տեղեկատուում, այդ ցուցանիշը 2010-ի նույն շրջանի համեմատ ավելացել է 25 տոկոսով կամ 154,4 մլն դոլարով: Բացի դրանից, հաշվետու շրջանում Հայաստանից արտասահման փոխանցումների ծավալն ավելացել է 18,4 տոկսով` կազմելով 141,2 մլն դոլար 2010-ի հունվար-հուլիսի 119,2 մլն դոլարի համեմատ:
Հունվար-հուլիսին փոխանցումների մաքուր հոսքն ավելացել է 26.5 տոկոսով և կազմել 631,2 մլն դոլար 2010-ի նույն շրջանի 498,8 մլն դոլարի փոխարեն: Միաժամանակ փոխանցումների ամենամեծ մաքուր հոսքը 2011-ի առաջին 7 ամսում անցյալ տարվա նման եղել է Ռուսաստանից` 557,8 մլն դոլար, այնուհետև ԱՄՆ-ից` 23,6 մլն դոլար և Ղազախստանից` 10,1 մլն դոլար:

16 Сентябрь 2011 - 06:24 AMT
В январе-июле 2011 года через банковскую систему Армении на имя физических лиц в некоммерческих целях поступили денежные средства в размере $772,4 млн. Как сообщается в ежемесячном информационном справочнике Центрального банка Армении, данный показатель увеличился по сравнению с аналогичным периодом 2010 года на 25% или порядка $154,4 млн. Кроме того, объем переводов в отчетном периоде из Армении за рубеж увеличился на 18,4%, составив $141,2 млн против $119,2 млн в январе-июле 2010 года.
Чистый приток поступлений в январе-июле увеличился на 26,5% и составил $631,2 млн против порядка $498,8 млн по сравнению с аналогичным периодом 2010 года. При этом самый большой чистый приток переводов за семь месяца 2011 года, как и в предыдущем году, был из России – $557,8 млн, далее следуют США – $23,6 млн. и Казахстан – $10,1 млн.