Բրյուսել կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը հանդիպել է Լիեժի քաղաքապետ Վիլի Դըմեյերի հետ, ով վարչապետին է ներկայացրել քաղաքի զարգացմանն ուղղված քաղաքականությունը և խնդրել Հայաստանի աջակցությունը` «Միջազգային Էքսպո-2017»-ը Լիեժում անցկացնելու հարցում:
Ինչպես նշվում է կառավարության մամլո ծառայության հաղորդագրության մեջ, դրանից հետո Տիգրան Սարգսյանը հանդիպել է հայ-բելգիական առևտրային պալատի նախագահ Վալերի Սաֆարյանի հետ և քննարկել նոյեմբերի 7-9-ը Երևանում կայանալիք «Բելգիական շաբաթը Հայաստանում» խորագրով հայ-բելգիական գործարար համաժողովին վերաբերող հարցեր:
Համաժողովի շրջանակում Երևան կժամանեն բելգիական գործարար հատվածի մոտ 50 ներկայացուցիչներ, ովքեր բացի համաժողովին մասնակցելուց հանդիպումներ կունենան նաև հայաստանյան գործընկերների հետ և կքննարկեն երկկողմ համագործակցությանը վերաբերող հարցեր:
Ըստ հայ-բելգիական առևտրային պալատի նախագահի` բելգիացի գործարարների մոտ առկա է մեծ հետաքրքրություն հայկական շուկայի նկատմամբ. Հայաստանը վերջիններիս համար բիզնես ոլորտում դիտարկվում է որպես տարածաշրջանային կենտրոն:
Օրվա երկրորդ կեսին Տիգրան Սարգսյանը հանդիպել է ԵՄ ընդլայնման և եվրոպական հարևանության քաղաքականության հարցերով հանձնակատար Շտեֆան Ֆյուլեի հետ:

19 Сентябрь 2011 - 13:19 AMT
В рамках своего визита в Брюссель премьер-министр Армении Тигран Саркисян встретился с мэром города Льеж Вилли Демье, который представил главе армянского правительства политику развития города и попросил содействия Армении в вопросе проведения «Международной Экспо – 2017».
Как отмечается в сообщении пресс-службы, после этого Тигран Саркисян встретился с председателем Армяно-бельгийской торговой палаты Валерием Сафаряном, с которым обсудил вопросы организации армяно-бельгийского бизнес-форума, который пройдет в Ереване 7-9 ноября под названием «Бельгийская неделя в Армении». По словам Сафаряна, бизнесмены Бельгии заинтересованы в армянском рынке и рассматривают Армению региональным центром в сфере бизнеса.
Во второй половине дня Тигран Саркисян встретился с европейским комиссаром по вопросам расширения и европейской политики соседства Штефаном Фюле.