Հայաստանի միջին ամսական աշխատավարձը 2011թ. օգոստոսին ավելացել է 4,5 տոկոսով՝ կազմելով 110 700 դրամ, սակայն ամսվա կտրվածքով աշխատավարձը կրճատվել է 6,5 տոկոսով:
Ինչպես հայտնել է Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, պետական կազմակերպություններում միջին ամսական աշխատավարձը 2011թ. օգոստոսին 2010թ. նույն շրջանի համեմատ ավելացել է 5,5 տոկոսով՝ կազմելով 87 758 դրամ, իսկ ամսական կտրվածքով անկումը կազմել է 10,2 տոկոս: Ոչ պետական կազմակերպություններում աշխատավարձի աճը կազմել է 3 տոկոս կամ 137 018 դրամ: Ընդ որում, օգոստոսին ընթացիկ տարվա հուլիսի համեմատ գրանցվել է 3,6 տոկոս անկում:

According to updated statistical data, the average monthly salary totaled AMD 110700 in Armenia in August 2011 increasing by 4,5%, as compared with the same period in 2010.
As the RA National Statistical Service reported, 6,5% decrease was observed in August compared to July 2011.
5,5% and 3% growth was recorded in salaries of budgetary and private organizations against 2010 results, totaling AMD 87 758 and 137 018 respectively.
However, a 10,2% and 3,6% slump was noted in salaries of budgetary and private organizations in August against July results.